یا حق کرامت پایگاه مبلغین ظهور السلام علیک یا ابا صالح المهدی عج ;

دعای فرج اقا امام زمان عج إِلَهِي عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفَاءُ وَ انْكَشَفَ الْغِطَاءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجَاءُ وَ ضَاقَتِ الْأَرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمَاءُ وَ أَنْتَ الْمُسْتَعَانُ وَ إِلَيْكَ الْمُشْتَكَى وَ عَلَيْكَ الْمُعَوَّلُ فِي الشِّدَّةِ وَ الرَّخَاءِ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ أُولِي الْأَمْرِ الَّذِينَ فَرَضْتَ عَلَيْنَا طَاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنَا بِذَلِكَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنَّا بِحَقِّهِمْ فَرَجا عَاجِلا قَرِيبا كَلَمْحِ الْبَصَرِ أَوْ هُوَ أَقْرَبُ يَا مُحَمَّدُ يَا عَلِيُّ يَا عَلِيُّ يَا مُحَمَّدُ اكْفِيَانِي فَإِنَّكُمَا كَافِيَانِ وَ انْصُرَانِي فَإِنَّكُمَا نَاصِرَانِ يَا مَوْلانَا يَا صَاحِبَ الزَّمَانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي السَّاعَةَ السَّاعَةَ السَّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِين منتظران ظهور» امام زمان عج و عشق يارانش در راه ظهور

امام زمان عج و عشق يارانش در راه ظهور

مذهبي وخودشناسی و خدا شناسی و مهدویت و معنوي و مشاوره اي و طب شناسی و نجوم شناسی

اطلاعیه مهم مایکروسافت برای دارندگان انواع ویندوز ۷ + دانلود سرویس پک

کد خبر:۴۲۷۵۵۲۲
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۲:۴۵
دارندگان ویندوز 7 برای ادامه دریافت وصله های امنیتی باید تا قبل از 9 آوریل 2013 سیستم خود را به سرویس پک یک مجهز کرده باشند .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، در جدول بسیار مهم ارائه شده از سوی مایکروسافت زمان و تاریخ عرضه، دریافت پشتیبانی کامل و پشتیبانی وصله های امنیتی مبتنی بر سرویس پک برای صاحبان ویندوز 7 منتشر شده و به دارندگان ویندوز 7 RTM نیز گفته شده پشتیبانی را از دست داده اند.
(ویندوز RTM یا  Release To Manufacturing نسخه اولیه قبل از نهایی است تا کاربرن آنرا دیده و مشکلات فنی و ظاهری آنرا گزارش کنند)
همان طور که در جدول مشاهده می کنید، مهمترین نکته دارندگان ویندوز 7 بدون سرویس پک است که اگر سریعا اقدام به نصب سرویس پک نکنند، دیگر نمی توانند وصله های امنیتی مایکروسافت را دریافت کنند.همچنین به دارندگان نسخه های انترپرایز و home basic نیز پینشهاد داده شده تا سریعتر ویندوز خود را به 8 به روز رسانی کنند.
طبق جدول تاریخ 13 ژانویه 2015 نشان می دهد که تا آن زمان پشتیبانی عمده از دارندگان ویندوز 7 دارای سرویس پک 1 همچنان ادامه خواهد یافت و البته قرار نیست سرویس پک دو نیز تا آن زمان عرضه شود ولی هم پشتیبانی امنیتی هم از طریق تلفن را تا 2015 خواهند داشت.
بنابراین تا 2015 مایکروسافت برای دارندگان ویندوز 7 سرویس پک جدیدی نخواهد داشت و فقط وصله ها را به صورت خودکار برای نصب به کامپیوترها ارسال خواهد کرد.
زمان انقضا برای پشتیبانی عمده و کلی از ویندوز 7 نیز مشخص شده و طبق جدول ژانویه 2020 خواهد بود.
تمام تاریخ های موجود در جدول که 4/9/2013 است نیز بدان معناست که دارندگان ویندوز 7 بدون سرویس پک، از این تاریخ به بعد هیچ پشتیبانی دریافت نخواهند کرد.
کسانی هم که ویندوز 7 با سرویس پک 1 را 22 فوریه 2011 به بعد خریده اند نیز 2 سال بیشتر از بقیه پشتیبانی به صورت اختصاصی دریافت خواهند کرد.
کاربرانی هم که از روی کیت، در سال 2009 ویندوز 7 را نصب کرده اند فقط تا 2015 پشتیبانی خواهند شد.
همانطوری که می دانید اولین سرویس پک عمده ویندوز 7 در تاریخ 22 فوریه 2011 عرضه شد.
بنابراین برای دانلود سرویس پک 1 اینجا را کلیک کنید تا به مشکل آوریل 2013 برنخورید.

[ دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ ] [ 22:27 ] [ متین منتظر ] [ ]
حیواناتی که پیش چشم ما آب رفته‌اند

کد خبر:۴۲۷۵۵۲۳
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۳:۱۲
حیوانات زیادی در سراسر دنیا، از پرندگان گرفته تا پروانه‌ها آب رفته‌اند؛ و در قرن‌های آینده آنها از این نیز کوچک‌تر و باریک‌تر خواهند شد. واقعا چه بر سر زمین آمده است؟
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، حیوانات زیادی در سراسر دنیا، از پرندگان گرفته تا پروانه‌ها آب رفته‌اند؛ و در قرن‌های آینده آنها از این نیز کوچک‌تر و باریک‌تر خواهند شد. واقعا چه بر سر زمین آمده است؟

سیاه‌گوش کانادایی حیوانی است که عمدتا از خرگوش برفی تغذیه می‌کند. مطالعه 500 جمجه بر جای مانده از این حیوان نشان می‌دهد که طی 50 سال گذشته، اندازه این گونه آب رفته است. این مساله ممکن است ناشی از کاهش جمعیت خرگوش‌ها (معادل با کمبود غذا) و یا گرم شدن آب‌وهوای زمین باشد که باعث می‌شود تنها حیوانات کوچک‌تر امکان زنده ماندن و تولیدمثل را داشته باشند.


گوسفندهای نیمه وحشی که در جزایر اسکاتلند زندگی می‌کنند نیز اندکی آب رفته‌اند، که دلیل آن نیز بدون شک گرم‌تر شدن آب‌وهوای زمین است. حیوانات کوچک‌تر نسبت به همتایان بزرگ‌تر خود سریع‌تر گرمای بدنشان را از دست می‌دهند، و به همین دلیل در مقابل سرما آسیب‌پذیرترند. هم‌زمان که جهان گرم می‌شود، تعداد بیشتری از حیوانات کوچک‌تر زنده می‌مانند و در نتیجه اندازه متوسط بسیاری از گونه‌ها کاهش می‌یابد.شرایط آب‌وهوایی متغیر به شیوه‌های مختلف بر روی گونه‌های مختلف اثر می‌گذارد. برای مثال؛ سمورهای آمریکایی به جای آب رفتن، بزرگ‌تر شده‌اند. دلیل این امر احتمالا این است که آنها با کاهش سرمای زمستان می‌توانند غذای بیشتری به دست آورند.زیر آبروک (Dipper) بهترین مثالی است که می‌تواند اثرات پیچیده آب‌وهوایی متغیر را به تصویر کشد. این پرنده کوچک از بال‌های خود برای شنا در زیر جریان‌های تند رودخانه‌ها استفاده می‌کند؛ جایی‌که می‌تواند بی‌مهرگان کوچک را شکار کند. در منطقه سیرا نوادا اسپانیا، وزن زیر آبروک‌ها طی 20 سال گذشته تغییر اندکی کرده است؛ اما بال‌های آنها درازتر شده و پاهای‌شان آب رفته است. تصور می‌شود که دلیل این مساله کاهش آب رودخانه‌ها طی این دوره زمانی باشد، که باعث شده است تا این پرندگان زمان کمتری را زیر آب بگذرانند و بیشتر وقت خود را به شکار حشرات غیر آبزی بگذرانند. در مقایسه با شیرجه رفتن، برای پرواز بال‌های بزرگ‌تر مناسب‌تر است.


برای حیوانات خونسرد، افزایش دما یک موهبت است؛ اما ممکن است در کوتاه مدت مشکلاتی جدی برای آنها به وجود آورد. افزایش دما سبب می‌شود تا متابولیسم این حیوانات سرعت بگیرد، و در نتیجه هنگام غیرفعال بودن باید انرژی بیشتری مصرف کنند. اگر دمای زمین تا سال 2100 / 1480 حدود 6 درجه سانتی‌گراد افزایش یابد، خزندگان و دوزیستان برای اینکه بتوانند اندازه فعلی بدن خود را حفظ کنند باید 75 درصد بیشتر غذا بخورند. برای جانوری مانند اژدهای کومودو، این موضوع به معنای شکار سالیانه 200 مرغ بیشتر است.


ماهیانی مانند ماهی کاد اقیانوسی (Atlantic Cod) با مشکل مضاعفی مواجه هستند. همچون سایر جانداران خونسرد، با افزایش دما آنها به غذا و اکسیژن بیشتری نیاز دارند؛ اما میزان حلالیت اکسیژن در آب گرم کمتر است. در نتیجه آنها روز به روز اکسیژن کمتری در اختیار دارند. این موضوع بدان معناست که ماهی‌ها مجبورند یا زودتر به رشد خود خاتمه دهند، و یا به آب‌های سردتر مهاجرت کنند. انتظار می‌رود که وزن متوسط بسیاری از گونه‌ها تا سال 2050 / 1430 به میزان یک چهارم کاهش یابد. همچنین اندازه بسیاری از ماهیان به یک دلیل کامل متفاوت نیز آب رفته است: انتخاب غیرطبیعی ناشی از ماهیگیری.


تمام حیوانات خونسرد، از زنبورهای عسل و پروانه‌ها گرفته تا غوک‌های آمریکایی و مارهای بوا، در شرایط گرم‌تر سریع‌تر رشد کرده و زودتر به دوران بلوغ می‌رسند. اما در برخی موارد بلوغ جنسی بیش از رشد جسمی تسریع می‌شود و پس از بلوغ جنسی رشد جسمی کاملاً متوقف می‌شود. در نتیجه شکل بالغ این جانوران اندازه کوچکتری می‌یابند.


مطالب مرتبط :

[ دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ ] [ 22:26 ] [ متین منتظر ] [ ]
جدیدترین بازی‌های تلفن همراه +دانلود

کد خبر:۴۲۷۵۵۴۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۰:۲۱
سیستم عامل های آندروید و ای او اس و ... از جمله پر کاربردترین سیستم ها هستند. بازی های و سرگرمی های زیادی همه روزه برای این سیستم ها وارد بازار می شود که می توانند ساعت ها شما را به خود مشغول کنند.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، سیستم عامل های مختلف دارای برنامه ها و بازی های متفاوت هستند. هر روزه نیز بازی های جدیدی وارد بازار می شود که ویژگی های متفاوتی دارند. در این مطلب جدیدترین بازی های تلفن همراه را که برای سیستم عامل های متفاوت وارد بازار شده است مرور میکنیم.

مزرعه داری مجازی


بازی Farming Simulator یک شبیه‌ساز از کشاورزی است. در این بازی با در اختیار داشتن ابزارهای کشاورزی باید به کاشت محصولات مشغول شوید و پروسه رشد محصولاتتان را در شب و روز دنبال کنید. می‌توانید با تعیین قیمت‌ها محصولات خود را به‌فروش برسانید و نهایتاً پولی که به‌دست می‌آورید را سرمایه‌گزاری کنید. در این بازی بیش از ۱۰۰ ابزار گوناگون کشاورزی همچون تراکتورها وجود دارد.

این بازی را از اینجا دانلود کنید.

هواپیما در طوفان


یک بازی زیبا و جذاب برای عاشقان پرواز و البته دوست داران خطر را برای تلفن های ویندوز فون برای شما آماده کرده ایم. شما در این بازی باید هواپیمایی را از میان طوفان های سنگین به مقصد برسانید و مسافران آن را نجات دهید. این بازی دارای قابلیت هایی مانند استفاده از نیترو و یا تمیز کردن هوا برای مدت کوتاه نیز هست. این بازی به صورت اورجینال برای شما قرار داده شده

این بازی را از اینجا دانلود کنید.

Candy Flick


اگر اهل بازی با آیفون یا آیپد خود باشید حتما نام بازی Cut the Rope را شنیده‌اید. بازی زیبایی که در آن باید به یک موجود دوست داشتنی شیرینی مورد علاقه‌اش را بدهید. حالا شرکت سازنده‌ی بازی در یک حرکت خلاقانه نمونه‌ی واقعیت افزوده‌ی این بازی را عرضه کرده است که بسیار جالب است. شما یک کارت مخصوص را از طریق برنامه باید پرینت بگیرید و آن را روی یک سطح مثل میزتان قرار دهید.

 سپس دوربین آیفون / آیپد خود را به سمت آن شکل پرینت‌شده روی کاغذ بگیرید و حالا همان موجود دوست‌داشتنی بصورت واقعیت افزوده به شما نشان داده می‌شود! انگار که روی میز نشسته و منتظر است تا شما اون را غذا دهید. کافیست با حرکت دست روی آیفونتان شیرینی‌ها را به سمت او پرتاب کنید. هرچه شیرینی بیشتری به او بدهید امتیازتان بالاتر خواهد بود.

این بازی را از اینجا دانلود کنید.
مطالب مرتبط :

[ دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ ] [ 22:23 ] [ متین منتظر ] [ ]
از شر مزاحمان تلفني خلاص شويد + دانلود
کد خبر:۴۲۶۰۱۰۵
تعداد نظرات: ۴۴ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۹:۳۷
براي اندرويد؛
در زير firewall رو بهتون معرفي مي کنيم که با کمک آن مي توانيد از شر مزاحمان تلفني خلاص شويد.
به گزارش خبرنگار دريچه ي فناوري اطلاعات؛ اگر مزاحمان تلفني شما را هم اذيت مي کنند و به فکر چاره اي براي رهايي از دست آنها هستيد، برنامه هاي زيادي وجود دارد که در اين گزارش ما به شما نرم افزار aFirewall call and sms blocker را معرفي مي کنيم.

اين برنامه يک فايروال براي اندرويد است که به کمک آن مي توانيد تماس ها و پيامک هاي ناخواسته را هم مسدود کنيد
در اين برنامه امکان مشخص کرد شماره براي بستن آن نيز وجود دارد که يکي از مزاياي آن محسوب مي شود.
البته امکان انتقال تماس در اين برنامه به Voicemail و يا يک شماره ي ديگر نيز وجود دارد.
با وجود اين نرم افزار مي توانيد از شر مزاحمان تلفني خلاص شويد.

نمايه اي از برنامه به همراه دانلود آن :

[ دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ ] [ 22:22 ] [ متین منتظر ] [ ]
واقعا از این همه سواد ادم متعجب میشود مملکت دست ....................

کد خبر:۴۲۷۵۲۸۸
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۶:۰۱
یکی از مخاطبان سايت فرارو تصویری از دستخط محمد شریف ملک زاده رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و معاون رییس جمهور را برای فرارو ارسال کرده است.
به گزارش گروه وبگردي باشگاه خبرنگاران ؛ این تصویر از یادداشت کوتاه ملک زاده در جشنواره عشایر در دفتر غرفه سیستان و بلوچستان گرفته شده است.
 
 
منبع: فرارو

[ دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ ] [ 22:20 ] [ متین منتظر ] [ ]
ثبت نام VPN قانونی آغاز شد وی پی ان قانونی ندیده بودیم

کد خبر:۴۲۷۵۰۶۰
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۲
در مرحله نخست این ثبت نام تمامی اشخاص حقوقی متقاضی دریافت خدمات رسمی VPN تا تاریخ پنجم اسفند ماه 91 فرصت خواهند داشت برای ثبت نام از طریق سایت اینترنتی به نشانی www.vpn.ir اقدام کنند.
به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبرنگاران، در مرحله نخست این ثبت نام تمامی اشخاص حقوقی متقاضی دریافت خدمات رسمی VPN تا تاریخ پنجم اسفند ماه 91 فرصت خواهند داشت برای ثبت نام از طریق سایت اینترنتی به نشانی www.vpn.ir اقدام کنند.
 
اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل مرکز ملی فضای مجازی کشور اعلام کرده است که تاریخ ثبت نام اشخاص حقیقی متقاضی دریافت این خدمات متعاقبا اعلام خواهد شد.
 
پيش از اين مهدی اخوان بهابادی با بیان اینکه مقدمات کار برای ارائه خدمات قانونی VPN در کشور دیده شده است، اظهار داشت: قرار است برای اشخاصی که در داخل کشور نیاز به دریافت خدمات قانونی VPN دارند نقطه تماسی معرفی شود تا این کاربران بتوانند تقاضای خود را به مراجع ذیصلاح ارسال کرده و برای دریافت این خدمات ثبت نام کنند؛ پس از این مرحله از ثبت نام، کاربران می توانند به صورت قانونی در داخل کشور از خدمات VPN استفاده کنند.
 
دبیر شورایعالی فضای مجازی با تاکید براینکه در حال حاضر فعالیتهایی که تحت عنوان VPN فروشی در کشور اتفاق می افتد قانونی نیست، تصریح کرد: برخی از کاربران اینترنت نیاز دارند که از پروتکلهای رمز شده برای تماسهایشان استفاده کنند که در حال حاضر برای پاسخ به این نیاز مجبور به استفاده از خدمات VPN به صورت غیرقانونی در کشور می‌شوند.
 
وي با اشاره به خلاء استقاده قانونی از شبکه های اختصاصی VPN در کشور تاکید کرد: دنبال آن هستیم که پاسخی برای این نیازها در کشور فراهم کنیم و براین اساس خدمات قانونی VPN ارائه خواهد شد./ز
برچسب ها: حقوق ، قانوني ، ثبت نام

[ دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ ] [ 22:19 ] [ متین منتظر ] [ ]
قایق های پرنده

کد خبر:۴۲۷۱۱۰۷
تعداد نظرات: ۱۳۶ نظر
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۸:۴۲
باشگاه خبرنگاران از قدرت "نيروي دريايي" ايران گزارش مي‌دهد:
به نظر مي‌رسد ايران گزينه نظامي خطرناک و نويني در اختيار دارد که آماده نابودي ناوهاي آمريکايي در خليج فارس است.
به گزارش خبرنگار دفاعي - امنيتي باشگاه خبرنگاران، پژوهشکده "آمريکن اينترپرايز" در ماه گذشته گزارشي منتشر کرد مبني بر اينکه ناوهاي آمريکايي در برابر قايق‌هاي جنگي تندروي ايران آسيب‌پذير هستند. بنا براين گزارش، خليج فارس هم باريک و هم کم‌عمق است و ناوهاي هواپيمابر آمريکايي قدرت مانور کمي در چنين منافذي دارند. اين ناوها در يافتن سرعت باد مناسب جهت به پرواز درآوردن هواپيماها دچار مشکل بوده و همچنين در برابر هجوم قايق‌هاي تندروي ايران بسيار آسيب‌پذير هستند.

شياطين تندروي ايراني

پايگاه خبري the daily، گزارش خود با عنوان شياطين تندروي ايراني را اين‌گونه آغاز مي‌کند: به نظر مي‌رسد ايران گزينه نظامي خطرناک و نويني در اختيار دارد که آماده نابودي ناوهاي آمريکايي در خليج فارس بوده و مجهز به موشک‌انداز و مسلسل هستند. اين پايگاه انگليسي در ادامه اذعان مي‌کند، قايق‌هاي تندروي ايران نشانه‌اي از موفقيت بزرگ اين کشور در توليد قايق‌هاي تندروي نظامي بسيار تندرو هستند که تهديدي جدي براي ناوهاي آمريکايي به شمار مي‌آيند.

برخي از ناظران فعاليت‌هاي نظامي ايران عقيده دارند اين قايق‌ها يکي از پيچيده‌ترين قايق‌هاي تندرويي هستند که تاکنون در جهان توليد شده‌اند. سرعت اين قايق‌ها به 80 گره دريايي مي‌رسد.

به گزارش پايگاه تحليلي Examiner، فرمانده ناوگان پنجم نيروي دريايي آمريکا مي‌ترسد که ايران از زيردريايي‌هاي کوچک خود در صورت وقوع جنگ در خليج فارس استفاده کند. مارک فاکس معاون فرمانده نيروي دريايي آمريکا مي‌گويد: آن‌ها تعداد زيردريايي‌هاي خود را افزايش داده‌اند، تعداد قايق‌هاي تندروي ايران نيز افزايش يافته‌ است. به گفته وي ايران داراي قايق‌هاي انتحاري بسياري است.
فاکس مي‌افزايد: آمريکا براي مقابله با تجهيزات نظامي ايران با مشکلات زيادي روبرو خواهد شد و نبايد توان نيروي نظامي ايران را دست کم گرفت.
بنا بر اين گزارش، قايق‌هاي تندرو و زيردريايي‌هاي کوچک ايران تهديد بسيار بزرگي براي ناوهاي جنگي چند صد ميليون دلاري آمريکا به حساب مي‌آيند. فقط يکي از اين قايق‌هاي کوچک تندرو مي‌تواند حفره‌اي بزرگ در ناو هواپيمابر USS ايجاد کند که ميليون‌ها دلار خسارت بوجود خواهد آورد.
به گفته اين فرمانده آمريکايي، بنا بر برخي گزارشات تعداد قايق‌هاي تندروي ايران به 3000 تا 5000 نيز مي‌رسد و مي‌توان از تمامي آن‌ها در حملات انتحاري استفاده کرد.

دنيس آليسون از  موسسه نظامي چارولت Chaverlot مي‌گويد:‌ حملات زنبوري قايق‌هاي تندرو و زيردريايي‌هاي کوچکي که در آب‌هاي "تنگه هرمز" شکل خواهند گرفت انواع موقعيت‌هاي خطرناک را براي عوامل ناوگان آمريکا ايجاد خواهند کرد.

پايگاه خبري سان انگليس در گزارشي اختصاصي در سال 2010، اذعان مي‌کند که ايران داراي ناوگاني از "قايق‌هاي انتحاري" است. بنابر اين گزارش، اين قايق‌هاي تندرو مي‌توانند در کنار ناوهاي دشمن قرار گيرند و هر کدام آنقدر مواد منفجره دارند که مي‌توانند 7 متر حفره در يک ناو بزرگ ايجاد کنند.به گزارش خبرگزاري صهيونيستي يديعوت آحارانوت، به نقل از واشنگتن‌پست، تجهيزات نظامي ايران اين اعتماد به نفس را به فرماندهان اين کشور داده است که در صورت وقوع جنگ در خليج فارس، به سرعت مي‌توانند ناوهاي آمريکايي را نابود کنند.
به گزارش اين وب‌سايت صهيونيستي، گرچه مقامات نيروي دريايي آمريکا ادعا مي‌کنند مي‌توانند در مقابل نيروهاي ايراني مقاومت کنند، اما پيشرفت‌هاي نظامي اخير ايران نگراني‌هاي جدي را درباره ساعات اوليه جنگ و آسيب‌پذيري آمريکا متوجه مقامات نظامي آمريکايي کرده است.

کارشناسان نظامي اعتقاد دارند، وقتي موشک‌هاي کوتاه‌برد دقيق که با حملات زنبوري صدها قايق تندروي تا بن دندان مسلح ترکيب مي‌شوند، ضربه بزرگي به  بخش اعظمي از "ناوهاي مدرن آمريکايي" وارد خواهند شد.

پايگاه تحليلي عربي انگليسي زبان CharlesAyoub، در گزارشي با عنوان " آمريکا از قايق‌هاي کوچک ايران مي‌ترسد" به قدرت "نيروي دريايي ايران" به‌ويژه قايق‌هاي تندرو اذعان مي‌کند.

Thediplomat نيز در گزارشي اذعان مي‌کند که با توجه به استانداردهاي منطقه‌اي و جهاني، نيروي دريايي ايران از قدرت ساحلي بسيار بالايي نه تنها در دفاع، بلکه در اعمال خسارات شديد و هزينه‌هاي بالا به نيروي متخاصمي که قصد نزديکي به آب‌هاي جنوبي ايران را داشته باشد برخوردار است. تجهيزات نظامي ايران به‌ويژه قايق‌هاي مهاجم تندرو در مقابل ناوهاي ميلياردي آمريکا در عين حال کم‌هزينه‌تر و هم‌چنين خطرناک‌تر هستند. وقتي که اين قايق‌هاي تندرو به صورت هماهنگ و گروهي مورد استفاده قرار گيرند و موضع نامشخصي داشته باشند موشک‌هاي خود را از هر طرف به سمت ناوهاي دشمن شليک مي‌کنند که در اين صورت قدرت مانور ناو گرفته شده و مانند طعمه‌اي گرفتار مي‌شود.


تبديل تندروترين قايق مسابقه‌اي جهان به پرقدرت‌ترين قايق نظامي

به گزارش گاردين، ايران در ساخت و بهبود تجهيزات مهارت ويژه‌اي دارد. در سال 2009 ايران از طريق يک شرکت ثالث آفريقايي تعدادي قايق‌ تندروي انگليسي را خريداري کرد. کارشناسان نظامي از همان ابتدا اعتقاد داشتند که ايراني‌ها مي‌توانند، قايق‌هاي غير نظامي را تبديل به مهاجم‌هاي ابرقدرتي کنند که قابليت حمله‌هاي زنبوري داشته باشند. از همين رو هنگامي که سرويس‌هاي اطلاعاتي آمريکا از خريد چنين محموله‌اي آگاه شدند سعي کردند تا از ورود کشتي حامل قايق‌هاي تندرو به داخل آب‌هاي ايران جلوگيري کنند، اما با همراهي نيروهاي گشتي ايران، کشتي به سلامت وارد مرزهاي آبي ايران شد.


به گزارش اين خبرگزاري، قايق‌هاي نظامي جديد ايران که از Bradstone Challenger الگو برداري شده‌اند نسخه جديدتر و مر‌گ‌آورتر آن قايق‌هاي قديمي هستند.

لورن کامپل، طراح قايق‌هاي "برانداستون" در گفتگويي تلفني به خبرنگار ديلي اذعان کرد: "بله ايران مي‌تواند چنين قايق‌هايي توليد کند".

به گزارش "فايننشال‌تايمز"، سفر عجيب و غريب اين قايق تندرو در سال 2005 هنگامي آغاز شد که تيم ملي آمريکا، ايتاليا را پشت سر گذاشت و عنوان تندروترين قايق دنيا را به خود اختصاص داد. در خبري که تمام جهان را شوکه کرد، ايران در سال 2006 اعلام کرد قايقي را آزمايش خواهد کرد که هيچ ناوي توانايي فرار از دست آن را ندارد. پس از بررسي‌ها‌ مشخص شد اين همان قايق تندروي انگليسي است که ايران با استفاده از فناوري خود آن را تبديل به قايقي نظامي کرده است. 


"شناور بلیدرانر" Bladerunner در اصل به عنوان یک قایق تندروی مسابقه‌ای طراحی شده بود و رکورددار سرعت در قایق‌های کلاس وزنی خود و در واقع سریع‌ترین آنها است بلیدرانر تنها در مسابقات قایق‌رانی شرکت می‌کرد اما متخصصان صنایع دریایی ايران آن را به شناوری با قابلیت حمل راکت اندازهای دریایی 107 میلیمتری 11 لوله‌ای پایدار شده، رادار جست و جوی دریایی با برد حدود 30 کیلومتر و تیربار 7.12 میلیمتری تبدیل کردند.

این شناور در آینده به پرتابگرهای موشک و اژدر نیز تجهیز شده و به طور گسترده در خدمت واحدهای عملیاتی در تمام آب‌های جنوبی ایران قرار خواهد گرفت. بیشینه سرعت این قایق بیشتر از 70 نات (بیش از 130 کیلومتر بر ساعت) است و نمونه تولید شده آن، سراج 1 نامیده شده است.

جفري گولدربرگ، در پايگاه تحليلي بلومبرگ به مقامات نظامي اين کشور هشدار مي‌دهد که آمريکا نبايد تهديد قايق‌هاي تندروي ايران را ناديده بگيرد. گولدربرگ به قدرت نظامي "نيروي دريايي سپاه پاسداران جمهوري اسلامي ايران" اشاره کرده و مي‌نويسد هر روز به قدرت نيروي دريايي سپاه ايران اضافه مي‌شود.

قايق‌هاي تندرو بزرگ‌ترين تهديد نظامي ايران

پايگاه Businessinsider نيز در گزارشي ديگر بزرگ‌ترين تهديد ايران را قايق‌هاي تندرو و تاکتيک‌هاي حملات زنبوري دانسته است.

واشنگتن‌پست نيز در گزارشي تاکتيک حملات زنبوري قايق‌هاي تندرو را يکي از بهترين راهبرداي جنگي ايران دانسته است. اين قايق‌ها که قدرت مانور بالايي دارند، به يکي از کاربردي‌ترين راهبردهاي ايران در مقابل ناوهاي غول‌پيکر آمريکايي شده‌اند. اين قايق‌هاي کوچک اما قدرتمند مي‌توانند به طور گروهي و هم‌زمان مانند يک توده زنبور که به يک طعمه بزرگ‌تر حمله مي‌کنند، از چند سو به ناوهاي بزرگ حمله کرده و آن‌ها را نابود کنند.

ژنرال کولين بوينتون Colin Boynton در اين خصوص مي‌گويد: اگر آمريکا قصد داشته باشد ناوهاي خود را در صورت وقوع جنگ در تنگه هرمز مستقر کند، بهترين شانس را به ايران داده است که اين امر مي‌تواند منجر به نابودي اولين ناوگان دريايي آمريکا شود و اين همان سناريويي است که به کابوس فرماندهان آمريکايي تبديل شده است.

به گزارش واشنگتن‌پست، ناوهاي مدرن آمريکا مجهز به سامانه‌هاي دفاعي مختلفي مانند سپر موشکي هستند. اما ايران با توانايي حمله از جهات مختلف اين تکنولوژي را خنثي کرده است. يک مقام اطلاعاتي خاورميانه که مطالعاتي در باب راهبردهاي "جنگ خليج فارس" انجام داده هشدار داده است که نيروي دريايي آمريکا ممکن است با تهديدي 360 درجه‌اي مواجه شود و به‌طور همزمان از زمين، هوا، دريا و حتي زير آب مورد حمله قرار  گيرد.

بنا به گزارش EagelSpeak، تاکتيک‌هاي زنبوري نيروهاي نظامي ايران اين‌گونه است که 100 قايق تندرو به طور‌ هم‌زمان به يک هدف مانند ناوهاي بزرگ يورش مي‌برند. بنا به گفته کارشناسان نظامي غرب، بيش از 20 قايق تندرو از هر جهت به ناو دشمن حمله مي‌کند که اين کار سامانه دفاعي ناو را از کار مي‌اندازد.

تاکتيک‌هاي حملات زنبوري نيروي دريايي ايران به نيروهاي نظامي دشمن شوک وارد کرده و مانع تجديد قواي آن‌ها مي‌شوند. تاکتيک حملات پراکنده شامل صدها قايق کوچک و سبک مي‌شود که از پايگاه‌هاي متفاوتي حمله مي‌کنند، سپس از جهت‌هاي مختلف به يک يا چندين هدف حمله‌ور مي‌شوند. اما تاکتيک حملات زنبوري از يک سري قايق‌هاي تندروي موشک‌انداز و اژدرانداز استفاده مي‌کنند که از مکان‌هاي مخفي و به‌طور پراکنده ناگهاني حمله خواهند کرد.


"انواع قايق‌هاي تندرو ايران"

"قايق‌هاي موشک‌انداز" کلاس "سينا" و "کمان"

این شناورهای سریع و تهاجمی به یک توپ اتوماتیک ۷۶ میلی‌متری، یک توپ ضدهوایی ۴۰ میلی‌متری بوفروس و دوتیربار۱۲.۷ میلی متري برونینگ مسلح شده‌اند. وزن خالی آن‌ها ۲۴۹ تن و حداکثر وزن قابل جابجایی آن‌ها ۲۷۵ تن است و سرعت آن‌ها به ۳۶گره دریایی می‌رسد. برد عملیاتی آن‌ها حدود ۱۳۰۰ کیلومتر با سرعت ۳۳ گره دريايي است.

"ناوچه موشک‌انداز تندر"

این شناور با جابجایی 205 تن، طول 38.6، عرض 6.8 و آبخور 2.7 متر دارای بیشینه سرعتی در حدود 65 کیلومتر بر ساعت بوده و در صورت حرکت با سرعت 55.5 کیلومتر بر ساعت به برد 1480 کیلومتر می‌رسد. بنابراین در صورت لزوم، تندر می‌تواند چندین روز در آب به گشت‌زنی بپردازد. رادار سطحی برای کشف و ردگیری اهداف سطحی و شناورهای دشمن با قابلیت شناسایی ده‌ها هدف، رادار ناوبری برای کمک به مسیریابی و رادار کنترل آتش برای هدایت تسلیحات به همراه سامانه‌های هشدار راداری، جنگ الکترونیک و سامانه‌های مخابراتی از جمله تجهیزات این شناور رزمی است.
تندر در قسمت سینه یا جلوی خود از یک توپ دو لوله 30 میلیمتری AK-230 با نواخت تیر بالا و با هدفگیری راداری بهره‌مند است که در بسیاری از شناورهای شرقی مورد استفاده قرار گرفته است. این توپ که هر گلوله 270 گرمی آن حاوی 30 گرم مواد منفجره است، دارای نرخ شلیک 1000 تا 2000 گلوله بر دقیقه بوده و برد آن برای درگیری با اهداف هوایی بین 2500 تا 4000 متر و با شلیک منحنی 6 تا 7 کیلومتر است. بنابراین این توپ ضمن کاربرد در برابر اهداف دریایی به صورت مؤثری قابل استفاده در برابر تهدیدات هوایی نظیر هواگردهای سرنشین‌دار و پهپادها است.


"سراج"، يکي از "تندروترين قايق‌هاي نظامي جهان"

"شناور سراج 1" شناور تندروی تهاجمی راکت‌انداز و متناسب با مناطق آب و هوای گرمسیری است. جنس بدنه این شناور فایبرگلاس بوده و مجهز به امکانات بومی مخابراتی و ناوبری الکترونیکی است که در سرعت بالا در داخل کابین، تغیيرات ارتفاعی ناشی از حرکت بر روی آب و صدای زیاد احساس نمی‌شود. همچنین در شرایط طوفانی دریا، سرنشینان آن شدت امواج را احساس نخواهند کرد.

این شناور در زمینه‌های مختلفی چون حفظ تعادل در سرعت بالا، رفتار مناسب عملیاتی در شرایط گوناگون و قدرت موتور بالا در کنار طراحی و ساخت بدنه مناسب از ویژگی‌های قابل توجهی برخوردار بوده و توان دریایی ایران را افزایش می‌دهد. بدنه شناور سراج در نوع خود کم نظیر بوده و به نیروی دریایی ایران توان بسیار بالایی را اضافه خواهد کرد.

"قایق پرنده باور"

سرعت قایق پرنده باور 185 کیلومتر بر ساعت (100 گره) تا بیش از 190 کیلومتر بر ساعت بوده و ارتفاع پروازی معمول آن یک تا 5 متر و تا سقف چند ده متر عنوان شده است. "باور 2" یک پرنده رادارگریز است. خاصیت رادارگریزی (stealth) این توانایی را به باور 2 می‌دهد که با خیال آسوده مسافت زیادی را تا نزدیک هدف طی کند. این پرنده می‌تواند تمامی شناورهای تندرو را در اختفای کامل راداری منهدم کند و یک تهدید جدی برای ناوهای آمریکا  محسوب می‌شود.قايق پرنده باور داراي یک نوع مسلسل است که می‌تواند بدون نیاز به بارگزاری مجدد فشنگ و یا گرم شدن به طور مکرر به سمت هدف شلیک کند. این قایق تهاجمی پرنده، مجهز به یک نوع دوربین با وضوح بسیار بالا برای انجام عملیات شناسایی ضد تشکیلات دریایی دشمن است.موشک‌انداز "ذوالفقار"

قایق تندروی موشک‌انداز "ذوالفقار"، یک قایق تندروی گشت دریایی است که طراحی آن برای حمله سریع به دشمن صورت گرفته است. شناور موشک انداز ذوالفقار به موشک‌هاى کوثر در نسل قدیم و نصر1 در نسل جدید مجهز مى‌شود.

اين شناور ظرفيت 2 تا 4 نفر را دارد. کارایی مناسب، سرعت بالا،‌ مانور سریع و هزينه کم در مقابل کارایی بالا از ویژگی‌های شناور ذوالفقار است.

بدنه این شناور براساس استانداردهای جهانی طراحی و ساخته شده است و از پیشرفته‌ترین تجهیزات بومی مخابراتی، ‌ناوبری و الكترونیك برخوردار است.در فيلم زير، قايق‌هاي تندروي ايراني به يک ناور آمريکايي هشدار مي‌دهند که وارد آب‌هاي کشور نشوند. اين فيلم ويدئويي که از سوي پنتاگون منتشر شده است، نشان از آن دارد که قايق‌هاي نظامي متعلق به نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در ششم ژانويه سال گذشته به چند صد متري "کشتي يو‌اس‌اس نيو اورليانز " USS new Orleansنزديک مي‌شوند.

به گفته مقامات نظامي آمريکا، حادثه مشابهي در همان روز و نزديک کشتي گارد ساحلي "اداک" امريکا روي مي‌دهد؛ قايق‌هاي ايراني که سلاح‌هايشان مشخص است، نزديک اين کشتي شدند.

کاپيتان جين کمپبل سخنگوي پنتاگون در اين باره گفته است: "اين گونه فعل و انفعالات ميان ناوهاي امريکايي و ايراني عادي است. در اين تصاوير هيچ گونه موردي مبني بر دشمني و اقدام خصمانه ديده نمي‌شود."


انتهاي پيام/

مطالب مرتبط :
برچسب ها: ايران ، نيروي دريايي ، قايق تندرو ، خليج فارس ، جنگ ، آمريکا ، سپاه پاسداران ، ارتش ، ذو الفقار ، كمان ، سينا ، باور ، قايق پرنده ، ناو ، سراج ،

[ دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ ] [ 22:15 ] [ متین منتظر ] [ ]
تمام مشکلات فلش مموری خود را با یک کلیک حل کنید + دانلـــود

کد خبر:۴۲۷۳۷۰۰
تعداد نظرات: ۶۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۴
اگر می خواهید فلش سوخته خود را بازیابی کنید و یا اطلاعات از دست رفته آن را دوباره بدست بیاورید؛ این مجموعه نرم افزار به داد شما می رسد. البته 12 کار دیگر هم توسط این نرم افزار برای رفع مشکلات فلش مموری ها انجام می شود.
به گزارش دریچه فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران؛ Multi Flash Kit 2.10.30 مجموعه ای از نرم افزارها برای نصب بر روی سیستم عامل های ویندوز XP، ۲۰۰۰، Vista، ۷ است. این مجموعه شامل ابزارهای مرمت و احیای مستقیم از درایو USB و همچنین تشخیص، فرمت کردن، بازگرداندن فلش (درایوهای فلش) و اطلاعاتی در مورد تاریخ آن ها است.

نرم افزارهای موجود در Multi Flash Kit:

JetFlash Online Recovery (تعمیر و بازیابی فلش های سوخته): نرم افزار JetFlash Online Recovery مخصوص تعمیر و بازیابی فلش های سوخته است. در این نرم افزار ۹۰ درصد احتمال بازیابی فلش معیوب وجود دارد. عملیات بازیابی به صورت آنلاین و با اتصال به اینترنت صورت می گیرد. کار با این نرم افزار بسیار آسان است کافیست که فلش مموری سوخته را به پورت یو اس بی رایانه وصل کنید و سپس به اینترنت متصل شوید در این هنگام با اجرای نرم افزار خواهید دید که عملیات بازیابی و تعمیر فلش در حال انجام است.

HP USB Disk Storage Format Tool: ابزاری برای فرمت کردن فلش مموری ها و ایجاد بوتیبل دیسک از فلش ها

JetFlash Recovery Tool (بازیابی فلش مموری ها): اگر فلش مموری شما دچار اشکال شد و پیغام خطا داد و نتوانستید فایلی بر روی آن و یا روی سیستم خود کپی کنید این برنامه فلش شما را نجات خواهد داد و کافییست روی Start کلیک کنید.

D-Soft Flash Doctor: یک برنامه منحصرد به فرد برای بازیابی و زنده کردن فلش مموری های خراب شده

Panda USB Vaccine:
یک برنامه رایگان برای محافظت از فلش مموری ها در برابر تمام ویروس ها و برنامه های مخرب

My Disk Test: برنامه ای برای تست و برسی فلش ممورهای ها SD Card / CF memory cards

Check Flash: برای تست سرعت خواند و نوشتن روی فلش مموری ها و مدیریت و بازیابی پارتشین ها و عکس ها

Chip Genius:
برنامه برای برسی و بازیابی چیپ فلش مموری ها

Flashnul GUI: برنامه ای برای شناسایی و رفع ارور فلش مموری ها

Flash Memory Toolkit:
برنامه ویژه ای برای تعمیر، نگهداری، تست و بازیابی اطلاعات از دست رفته و پشتیبان گیری از درایو فلش

HDD Low Level Format Tool: فرمت کردن اطلاعات فلش مموری بدون امکان بازیابی مجدد

SanDisk RescuePro Deluxe: برنامه ای برای بازیابی اطلاعات از تمام کارت ها دیجیتال مانند MMC, Memory Stick, Microdrive, SD, xD C
ards, PCMCIA, VideoCD, DVD و …

HD Tune Pro: نشان دهنده اطلاعات دقیق مانند دمای فلش مموری ها

Komplekt MultiBoot USB: ایجاد بوتیبل دیسک از فلش هالیست نرم افزارهای موجود در این بسته:

HP USB Disk Storage Format Tool
JetFlash Online Recovery
JetFlash Recovery Tool
D-Soft Flash Doctor
Panda USB Vaccine
My Disk Test
Check Flash
Chip Genius
Flashnul GUI
Flash Memory Toolkit
HDD Low Level Format Tool
UNetbootin
HD Tune Pro
RMPrepUSB
MultiBoot USB kit
WinSetupFromUSB
Grub4dos
PeToUSB
Instructions for creating a bootable USB drive
Startup files and utilities
Immunities of video-based flash drives from FormatC
Roadkil’s Unstoppable Copier
ImageUSB
GFX-Boot Customizer
Handy Recovery
NTFS Undelete
HDDScan
Testdisk
R.saver
Recuva
ZX WinUSB
USB Image Tool


مطالب مرتبط :

[ دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ ] [ 22:13 ] [ متین منتظر ] [ ]
پرطرف دارترین تولیدات سه کارخانه خودروسازی/سايپا 111"18 ميليون و 500 هزار تومان"+جدول تمامی قيمت ها

کد خبر:۴۲۷۲۹۶۱
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۳۰
قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی در سطوح قیمتی فعلی نوسان دارد و امروز نیز قیمت‌ها کاهش ناچیزی نسبت به روز گذشته نشان می‌دهند.
به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران؛با اعلام نرخ های جدید خودرو یکی از اصلی ترین خواسته خودرو سازان که همان نزدیک بودن قیمت خودرو به قیمت حاشیه بازار بود برآورده شده است.


جدول قیمت جدید پر طرف دار ترین تولیدات سه کار خانه خودرو سازی آمده است: 

ردیف
نام خودرو
قیمت( میلیون تومان)
۱
سمند LX
۲۶,۵۰۰,۰۰۰
۲
پژو ۲۰۶- تیپ ۲
۳۲,۰۰۰,۰۰۰
۳
پژو ۲۰۶- تیپ۶
۴۲,۵۰۰,۰۰۰
۴
پژو۲۰۶- صندوق دار V۲۰
۳۷,۵۰۰,۰۰۰
۵
پژو۲۰۶- صندوق دار
۳۶,۰۰۰,۰۰۰
۶
پژو۲۰۶- صندوق دار
۴۳,۰۰۰,۰۰۰
۷
پژو ۲۰۷i- اتومات
۴۲,۵۰۰,۰۰۰
۸
سمند SE
۲۱,۸۰۰,۰۰۰
۹
پژو۴۰۵
۲۳,۰۰۰,۰۰۰
۱۰
سمند- سورن
۳۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۱
پژو پارس
۳۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۲
پژو پارس- اتوماتیک
۴۰,۳۰۰,۰۰۰
۱۳
مگان
۷۴,۹۰۰,۰۰۰
۱۴
ماکسیما
۱۰۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۵
تندر ، ایران خودرو خودرو
۳۶,۰۰۰,۰۰۰
۱۶
تندر ، ایران خودرو
۳۲,۵۰۰,۰۰۰
۱۷
سایپا ۱۳۱ مدل SL
۱۵,۷۰۰,۰۰۰
۱۸
سایپا ۱۳۱ مدل SX
۱۶,۷۵۰,۰۰۰
۱۹
سایپا ۱۳۲ مدل LE
۱۶,۷۰۰,۰۰۰
۲۰
سایپا ۱۳۲ مدل SL
۱۶,۱۰۰,۰۰۰
۲۱
سایپا ۱۳۲ مدل SX
۱۹,۹۵۰,۰۰۰
۲۲
سایپا ۱۳۲ مدل EX
۱۷,۵۵۰,۰۰۰
۲۳
سایپا ۱۱۱ مدل SX
۱۷,۲۰۰,۰۰۰
۲۴
سایپا ۱۱۱ مدل EX
۱۷,۸۰۰,۰۰۰
۲۵
سایپا ۱۴۱ مدل sx
۱۶,۱۵۰,۰۰۰
۲۶
تیبا
۱۹,۷۹۰,۰۰۰


در ادامه ستون نبض بازار باشگاه خبرنگاران قیمت فعلی خودروهای پر تیراژ داخلی را به شرح زیر اعلام کرد:


مطالب مرتبط :
برچسب ها: بازار ، سايپا ، تيبا

[ دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ ] [ 22:11 ] [ متین منتظر ] [ ]
روسيه شهروندان خود را از سوريه خارج مي‌‌کند
يک منبع رسمي در روسيه:
منبعي رسمي در روسيه اعلام کرد آن دسته از شهروندان روسي مقيم سوريه که مي‌خواهند اين کشور را ترک کنند مي‌توانند روز سه‌شنبه با دو هواپيما از سوريه خارج شوند.
به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از ريانووستي، ايريناروسيوس، سخنگوي وزارت حالت فوق العاده روسيه گفت: دو هواپيماي حامل کمک بشردوستانه روسيه، روز سه‌شنبه(فردا) عازم شهر لاذقيه در غرب سوريه مي‌شود.

وي افزود آن دسته از اتباع روسيه و همچنين جامعه کشورهاي مستقل مشترک المنافع که مايل به ترک سوريه هستند مي‌توانند با اين دو هواپيما اين کشور را ترک کنند.

اين وزارتخانه  تاکنون 78 شهروندن روسي را که تصميم به ترک سوريه گرفته بودند به مسکو بازگردانده است.

آخرين اخبار جهان را اينجا بخوانيد.

[ دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ ] [ 22:11 ] [ متین منتظر ] [ ]
خدایی انقدر تسهیلات می دهند ادم شرمنده میشه
کد خبر:۴۲۷۶۱۸۳
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۳
واسپاری ملت از آغار فروش اقساطی محصولات پارس خودرو خبر داد.
به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران؛بنا بر اعلام لیزینگ ملت خودروهای تیانا و ماکسیما با اقساط ۲۴ ماهه آماده واگذاری است. 

 

مطالب مرتبط :
برچسب ها: ليزينگ ، پارس ، ماکسيما

[ دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ ] [ 22:9 ] [ متین منتظر ] [ ]
آينده پرايد در ايران+ تصاوير

کد خبر:۴۲۷۶۳۴۹
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۸

[ دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ ] [ 22:7 ] [ متین منتظر ] [ ]
شکاف زمین در جنوب کرمان/ حفره ای با طول 4 کیلومتر +تصاویر

کد خبر:۴۲۷۶۲۲۲
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۶
این شکاف تنها طی چند روز در جنوب کرمان ایجاد شده است و شایعاتی در خصوص فعال شدن گسلی در اطراف شهر پر جمعیت عنبرآباد در بین مردم بر سر زبانها افتاده است. این درحالی است که بروز زمین لرزه 4.2 ریشتری روز گذشته در فاریاب در نزدیکی این شهرستان بر شدت نگرانی مردم افزوده است.
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، طی روزهای اخیر شکافی بزرگ به طول چهار کیلومتر و عمق پنج متر در حاشیه شهر عنبرآباد و برخی روستاهای این شهر موجب نگرانی ساکنان این شهرستان شده است.

بروز شکافی بزرگ با عمق و طول چشمگیر طی چند روز گذشته موجب بروز هراس در بین شهروندان عنبرآبادی و روستاهای اطراف این شهر بزرگ در جنوب استان کرمان شده است.

این شکاف تنها طی چند روز در جنوب کرمان ایجاد شده است و شایعاتی در خصوص فعال شدن گسلی در اطراف شهر پر جمعیت عنبرآباد در بین مردم بر سر زبانها افتاده است.

این درحالی است که بروز زمین لرزه 4.2 ریشتری روز گذشته در فاریاب در نزدیکی این شهرستان بر شدت نگرانی مردم افزوده است.

بروز این شکافها در دشتهای عنبرآباد خسارتی نیز به زیر ساختها وارد کرده است بطوریکه در موردی دیگر زمین به طول یک کیلومتر در نزدیکی روستاهای توکل آباد و یوسف آباد شکاف برداشته است و این شکاف به جاده نیز خسارت زیادی وارد کرده و از میان آن گذشته است.


خسارت شدید به خانه روستائیان


این شکاف در این دو روستا حتی از میانه خانه های مسکونی نیز گذشته و در نهایت به این خانه ها نیز خسارت زده است.

هر چند شایعاتی در خصوص این شکافها به گوش می رسد اما آنچه مسلم است بروز این حادثه در عنبرآباد امری شگفت انگیز نیست زیرا در سالهای گذشته نیز عنبرآباد شاهد بروز این شکاف ها به خصوص بعد از بروز بارندگیهای شدید در جنوب کرمان بوده است.

برخی عقیده دارند که این شکافها هیچ ارتباطی به گسل ندارد و بروز این شکافها به دلیل نشست دشتها روی می دهد.

در حقیقت 15 سال خشکسالی در دشتهای استان کرمان خطر نشست زمین را افزایش داده است بطوریکه در برخی دشتهای استان کرمان زمین هر سال چندین سانتیمتر ارتفاع خود را از دست می دهد.

علی رشیدی، رئیس سازمان زمین شناسی استان کرمان بارها قبل از بروز چنین حوادثی نسبت به نشست زمین در کرمان هشدار داده است.

وی افزود: برداشتهای بی رویه از منابع آب زیر زمینی موجب شده است ذخایر طبیعی آب رفته رفته از بین برود و زمین نشست کند که نمونه آن در دشت اختیار آباد کرمان طی سالهای گدشته مشاهده شده است.

رشیدی خواستار مدیریت مصرف منابع آب زیر زمینی در استان کرمان شده است و پس از زمین لرزه نشست زمین مهمترین خطر کرمان است.دشت های کرمان در خطر نشست


وی گفت: تنها راهکار جلوگیری از نشست دشتهای استان کرمان خودداری از مصرف بی رویه آب دانست.

این درحالی است که به دلیل مصرف بی رویه آب در بخش کشاورزی و وجود چاههای غیر مجاز و کمبود بارندگی دشتهای عنبرآباد در خطر نشست زمین قرار دارند و طی سالهای اخیر بارها شاهد بروز چنین مشکلاتی هستیم.
فرماندار عنبرآباد با تائید بروز این شکافها خواستار بررسی علمی بروز چنین شکافهایی در دشتهای شهرستان عنبرآباد شد.

ولی محمد مشایخی در این خصوص گفت: این شکاف ها طولی چند کیلومتری دارند و عمق آنها بیش از سه متر است.

وی خواستار مطالعه زمین شناسان بر روی این پدیده شد و ادامه داد: به نظر می رسد خشکسالی های اخیر دلیل عمده بروز چنین مواردی است.
 
این مسئول افزود: این شکافها بعد از بارندگی های اخیر روی داده است و خساراتی را وارد کرده که باید بررسی شود.

وی ادامه داد: در صورت مطالعه و مشخص شدن دلیل بروز این شکافها نگرانیهای مردم نیز کاهش خواهد یافت.
برچسب ها: شکاف ، زمین ، وبگردی ، کرمان

[ دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ ] [ 22:7 ] [ متین منتظر ] [ ]
عکس:بيوه پهلوی به همراه کره الاغش!

کد خبر:۴۲۷۶۱۷۵
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۷
برچسب ها: فرح ، پهلوي ، کره االاغش

[ دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ ] [ 22:6 ] [ متین منتظر ] [ ]
تجمع كفش ها در آمريكا + تصاوير
در منطقه اي در شهر واشنگتن دي سي آمريكا ، با جمع شدن 16 هزار و چهارصد و هفت جفت كفش ، ركورد بيشترين تجمع كفش ها در جهان به ثبت رسيد.
به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران  ، اين ركورد شكني در مقابل يكي از شعبات مجله كيدز متعلق به موسسه نشنال جئوگرافيك در شهر واشنگتن دي سي آمريكا صورت گرفت و در آن 16 هزار و چهارصد و هفت جفت كفش ورزشي دست دوم در اين محل بصورت مرتب قرار گرفت.
كفش هاي فوق توسط تريلرهاي بزرگي به محل آورده شده و توسط كاركنان مجله كيدز بصورت منظم در اين منطقه قرار گرفت.
مقامات كتاب ركوردهاي جهاني گينس نيز با ديدن اين صحنه و تحقيقات لازم ، تجمع اين مقدار كفش را ركوردي جهاني تلقي كرده و نام آنرا در كتاب ركوردهاي گينس به ثبت رسانيده است.

برچسب ها: تجمع ، كفش ، آمريكا ، تصاوير

[ دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ ] [ 22:5 ] [ متین منتظر ] [ ]
داماد و نوه وزیر امور خارجه آمریکا ایرانی هستند /تصاویر

د خبر:۴۲۶۷۴۰۰

تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۹
تکرار /
براساس اخبار منتشر شده وانسا کری دختر کوچک وی از همسر اول جان کری، با یک پزشک ایرانی ساکن آمریکا ازدواج کرده است.
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، پس از بحث‌ها و انتقادات فراوان به انتخاب جان کری به عنوان نامزد تصدی پست وزارت خارجه دولت جدید اوباما بدلیل مواضع قبلی وی در قبال ایران و سوریه، برخی اخبار منتشر شده از ایرانی بودن داماد وزیر جدید امور خارجه آمریکا حکایت دارد.

بهروز - برایان - والا ناهید و وانسا کری دختر وزیر امور خارجه آمریکا

با مشخص شدن نامزد وزارت کلیدی امور خارجه در دولت جدید اوباما، بسیاری از جمهوری‌خواهان و نومحافظه‌کاران نزدیک به لابی اسرائیل روند تخریب جان کری و عدم تایید وی در سنا را آغاز کردند.


انتقادات به جان کری بیشتر به مواضع وی در قبال برنامه هسته‌ای ایران و تاکید بر حل دیپلماتیک آن، روابط نزدیک با بشار اسد، ابراز تمایل برای سفر به تهران و ... متمرکز شده بود. اما در نهایت جان کری با تاکید بر بکارگیری تمام توان خود برای بازداشتن ایران از دستیابی به سلاح هسته‌ای، خیال جمهوری‌خواهان راحت شد و سنا جان کری را برای تصدی وزارت خارجه آمریکا تایید کرد.

پس از رای مثبت سنا به جان کری، اخباری مبنی بر ایرانی بودن داماد وزیر امور خارجه آمریکا منتشر شد.

براساس این اخبار، وانسا کری دختر کوچک وی از همسر اول جان کری در سال 2009 با یک پزشک ایرانی ساکن آمریکا ازدواج کرده است. جولیا ترون همسر اول جان کری و ماد وانسا در سال 2006 درگذشت.

دکتر بهروز برایان - والا ناهید جراح مغز و اعصاب به همراه همسرش وانسا کری در بیمارستان ماساچوست بوستون مشغول طبابت هستند. دکتر بهروز والا ناهید همچنین استادیار دانشگاه هاروارد در رشته جراحی اعصاب نیز هست.

مراسم عروسی بهروز ناهید و وانسا کری

دکتر وانسا کری و بهروز والا ناهید در همین بیمارستان در سال 2005 با یکدیگر آشنا شدند و پس از 4 سال در سال 2009 رسما ازدواج کردند. بنابر برخی اخبار غیررسمی، این زوج پیش‌تر به ایران نیز سفر کرده‌اند.

بهروز والا ناهید فرزند دکتر نوشین پور حسن و دکتر رضا ناهید است که آن‌ها نیز سا‌ل‌هاست در آمریکا و در شهر لس‌آنجلس ساکن هستند.

منتقدان کری پس از انتشار این خبر ابراز نگرانی کرده‌اند که احساسات جان کری نسبت به ایران که بعضا آن‌ را ابراز کرده است مانند تمایل به سفر به ایران و مخالفت با تشدید فشارها و حمله نظامی به ایران بدلیل وجود روابط عاطفی با یک خانواده ایرانی است و این ارتباطات می‌تواند بر سیاست‌های وی در قبال ایران تاثیرگذار باشد.
[ دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ ] [ 22:3 ] [ متین منتظر ] [ ]
بازيگر مشهورايراني در نقش ماده سگ ! / عکس

کد خبر:۴۲۷۶۸۰۱
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۵:۲۲
بازی در نقش یک سگ قطعا تجربه ای متفاوت است. طناز طباطبایی، ستاره سینما، این شب ها با بازی در نقش «میلو» سگ محبوب «تن تن» روی دیگری از توانایی هایش را به نمایش گذاشته است. گفت و گوی خودمانی ما با این بازیگر جسور به همین جا ختم نشد.
به گزارش گروه وبگردي باشگاه خبرنگاران ،‌بازی در نقش یک سگ قطعا تجربه ای متفاوت برای هر بازیگری است. دیدن بازی ستاره ای مشهور در نقش یک سگ هم تجربه ای متفاوت برای علاقمندان به بازیگری و هنرهای نمایشی است. طناز طباطبایی، ستاره سینما، این شب ها با بازی در نقش «میلو» سگ محبوب «تن تن» روی دیگری از توانایی هایش را به نمایش گذاشته است.نمایش «تن تن و راز قصر موندوس» به کارگردانی آروند دشت آرای هر شب در تماشاخانه ایرانشهر با حضور جمعی از تواناترین بازیگران تئاتر روی صحنه می رود.

اما گفت و گوی خودمانی ما با این بازیگر جسور به همین جا ختم نشد. طباطبایی با کارنامه کاری درخشان و قابل دفاعی که ارائه داده است ثابت کرده از شیفتگان تجربه های متفاوت است. او در سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر با فیلم جنجالی و بحث برانگیز «هیس دخترها فریاد نمی زنند!» در نقش دختری که مورد تجاوز و آزار و اذیت جنسی قرار گرفته حاضر شد.

نقشی که نادیده گرفته شدن آن از سوی هیئت داوران بحث برانگیز شد. طباطبایی در گفت و گوی مفصل و صمیمانه اش با تماشا از جزئیات بازی اش در این فیلم و تجربه های همکاری اش با کارگردانان مطرحی مانند داریوش مهرجویی.
 با حرف هایی که تا امروز از او نشنیده اید همراه باشید:

چطور سگ؟! به نظر بازی در نقش یک سگ و کلا موجودی غیرانسانی عجیب و متفاوت می آید، شما چطور بازی در نقش یک سگ را پذیرفتید؟
- به نظرم طبیعی است که هر بازیگری دوست داشته باشد نقش های متفاوت بازی کند و نقش یک حیوان هم اصولا به خاطر سختی های خاص خودش و تفاوتی که دارد برای هر بازیگری احتمالا تجربه جذابی است. «میلو» کاراکتری است که آن هوشمندی لازم برای جلو بردن قصه های «تن تن» را بیشتر از اندازه یک سگ دارد و در واقع یک جورهایی دستیار «تن تن» است برای جلو بردن این قصه ها. بیشتر از هر چیزی هم برای من این تفاوت او و نقش یک حیوان را روی صحنه بازی کردن جذاب بود و هست.

شما پیش از این هم سابقه همکاری با آقای آروند دشت آرای (کارگردان این نمایش) را داشتید. برای ایفای نقش «میلو» با ایشان تعاملی داشتید و خودتان خواستید این نقش را بازی کنید یا او خودش شما را برای این نقش انتخاب کرد؟
- آقای دشت آرای از ابتدا که تصمیم به ساخت این متن می گیرند به آقای چرمشیر می گویند می خواهم طناز طباطبایی این نقش را بازی کند. بعد به من پیشنهاد دادند و پرسیدند دوست دارم آن را بازی کنم که من هم خیلی استقبال کردم چون همانطور که گفتم دوست داشتم نقش متفاوتی را بازی کنم. تاکید همیشگی من بر این بوده که کارگردان از هر چیزی در انتخاب های من مهمتر است. هر چند که فعلا در تئاتر مشغول تجربه کردن هستم اما حضور متفاوت در نقش های متفاوتی که تا الان در کارهای آقای دشت آرای بازی کردم را مدیون انتخاب درست و جسورانه او هستم و اساسا آقای دشت آرای به عنوان یک کارگردان جوان، خوشفکر و خوش ایده در سال های اخیر به من جرات تجربه نقش های متفاوت را داده است. از نظر من کارهای این کارگردان جوان از خاص ترین و ویژه ترین اجراهایی بوده که من افتخار حضور در آنها را داشتم.


چه جوری با این نقش متفاوت ارتباط برقرار کردید؟
- اول که اصلا نمی دانستم باید چه کار کنم. «تن تن» را من در بچگی خوانده بودم و چیز خاصی در ذهنم نبود. بعد از این ماجراها دوباره شروع کردم. کتاب های «تن تن» را از اول خواندم و فیلم هایش را دیدم و با دیدن، خواندن، پیگیری و پیدا کردن ژست ها، عادت ها و مدل «میلو»، به نقش نزدیک شدم. اصولا «میلو» خیلی سگ متفاوتی با سگ های دیگری که در قصه ها و تصویر و ادبیات نمایشی داریم؛ او روشنفکری غرغرو است که به نظر من باهوش ترین و جذاب ترین کاراکتر قصه های «تن تن» هم است. آن وجه سگ بودن میلو همیشه در خدمت هوشیاری او بوده و فقط اشکال او کمی غرغارو و تنبل بودنش است. مجموع همه اینها «میلو» را بامزه و خواستنی کرده.

این روی صحنه بالا و پایین پریدن، پارس کردن، چهار دست و پا حرکت کردن، غلت زدن و ... در اولین شب اجرا چه حسی به شما داد؟ مثلا خنده تان نمی گرفت یا خجالت بکشید یا هر حس متفاوت دیگری؟

- نه، من همیشه چون فقط به آن نقشی که اجرا می کنم فکر می کنم دچار هیچ حس خاصی نبودم. من همیشه به نقش فکر می کنم تا اینکه فکر کنم من الان در چه پوزیشن و موقعیتی هستم. من الان اصلا به این فکر نمی کنم که این طناز طباطبایی است که روی صحنه دارد چهار دست و پا حرکت می کند و پارس می کند و ... من در اجرای هر نقشی، به این فکر می کنم که الان طناز طباطبایی نیستم، آن کاراکتری هستم که دارم اجرا می کنم، حالا اگر این کاراکتر می خواهد شگ باشد یا یک بچه کوچک یا معتاد یا هر شخصیت دیگری به هر حال از یک جایی به بعد خودم را فراموش می کنم و فکر می کنم الان روی صحنه کی هستم و باید چه کسی را به مخاطب القاء کنم و به باور تماشاچی بخورانم.

شما با اینکه دانش آموخته کارگردانی تئاتر هستید اما تا نمایش «درس»، به کارگردانی داریوش مهرجویی، هیچ تجربه تئاتری نداشتید و این در حالی است که از مدت ها قبل در تلویزیون و سینما دیده شده بودید اما در ۲ سال اخیر بیشتر درگیر تئاتر هستید و این سومین تجربه تان در این اواخر است. تئاتر برای شما چه جذابیتی دارد که این روزها بیشتر با آن مشغول هستید؟
- فضای تئاتر نسبت به سینما به من اجازه تجربه بیشتری می دهد. به اضافه اینکه من آن تجربیاتی که برای ورود و شناخت و یادگیری بازیگری در مدیوم سینما و تلویزیون لازم داشتم را پیدا کردم. در کار آقای مهرجویی و بعدتر نمایش «کمی بالاتر»، به کارگردانی آروند دشت آرای، من هنوز مدیوم تئاتر را خوب نمی شناختم و کمی با آن برخورد سینمایی می کردم. اما در این کار به خصوص، «تن تن و راز قصر موندوس»، یک شب هایی با تماشاچی بی واسطه حرف می زنم و این تجربه نفس به نفس بودان با تماشاگر را واقعا دارم لمس می کنم.

شب هایی که تماشاچی ها خیلی با کار ارتباط برقرار نمی کنند و خیلی نمی خندند کاملا به صورت طبیعی و ناخودآگاه روی من تاثیر می گذارد و آن شب هایی هم که تماشاچی خیلی خوشحال است و کار را می پسندد و انرژی مثبت می دهد قاعدتا باز روی من هم تاثیر مثبت می گذارد. ماجرای تئاتر هنوز برایم خیلی ماجرای پیچیده، سختگیرانه و حرفه ایغ نیست و خیلی برایم تجربی است. دوست دارم مرتب نقش های متفاوت را تجربه کنم تا در تئاتر هم به یک نقطه ای برسم که بگویم خب ازت الان به بعد دیگر من این کارها را نمی کنم و این کارها را می کنم. هنوز به آن نقطه نرسیدم و دوست دارم صحنه را تجربه کنم و هنوز صحنه برای من جا برای کشف کردن دارد.

اینکه گفتید، در ابتدا روی صحنه تئاتر، سینمایی رفتار می کردید، متوجه نمی شوم، منظورتان را بیشتر توضیح می دهید؟
- پایه و اساس بازیگری در تئاتری مثل «تن تن ...» بر اساس ژست است، ژست هایی که باید خیلی غلو شده و تئاتری باشند و همینطور باید خیلی بیشتر از حد معمول دیده شوند و در صدا هم کمی صداسازی داریم ولی من در نمایش «درس» و «کمی بالاتر» این تجربیات را نداشتم. در «درس» اصولا خیلی روی ژست کار نکردیم، درست است که من به واسطه تغییر لحن و رفتار فیزیکی، که مجبور بودم شبیه یک بچه باشم، تغییراتی در بازی ام داشتم اما هیچ وقت برخورد تئاتری با ماجرا نداشتم.

فکر می کردم که اگر همان لحظه یک دوربین هم جلویم روشن کنند و تصویر بگیرند باز همین شکلی بازی می کنم، درست و غلط بودنش را هم نمی دانم چون به هر حال اولین تجربه ام در تئاتر بود؛ یا در «کمی بالاتر» به خاطر محدوده تاب ها و فضای کوچکی که به هر کسی اختصاص داده شده بود که در جزیره خودش فقط باید بازی می کرد و سالن «حافظ» که به لحاظ ساختاری سالن خاصی بود، باز هم خیلی شکل کار تئاتری و تفاوت های آن برایم جا نیفتاد. حالا در «تن تن ...» فرم و مدیوم تئاتر بیشتر برایم جا افتاده است.

شما در تئاتر این دغدغه را که مخاطب تان کمتر و محدودتر از تصویر است را ندارید؟
- من به یک اصلی همیشه معتقد هستم آن هم کم دیده شدن ولی خوب دیده شدن است. ممکن است مخاطب من در تئاتر، مخاطب چندان قابل مقایسه ای با سینما و تلویزیون نباشد ولی این اجازه را به من می دهد که متفاوت دیده شوم حتی اگر تماشاچی من ۱۰ نفر باشد، همان ۱۰ نفر برای من کافی هستند که بگویند یک کار متفاوت از طناز طباطبایی دیدیم. معضلی که به نظر من الان ۹۹ درصد بازیگرها یا حداقل جوان ها با آن درگیر هستند، این عدم تفاوت است. به خاطر اینکه ما در سینما در نقطه ای قرار داریم که هیچ فیلم متفاوتی ساخته نمی شود. همین الان که جشنواره تازه تمام شده است من به جرأت می توانم بگویم هیچ نقش متفاوت یا کار متفاوت یا فیلم متفاوتی که بگویم آهان یک کار عجیب از آدمی دیدم، ندیدم. هیچ فیلمنامه خوبی نیست و اصلا کار خوب کلید نمی خورد. یعنی ما هیچ وقت نمی توانیم در سینما «تن تن ...» داشته باشیم، هیچ وقت من نمی توانم در سینما نقش یک سگ را بازی کنم؛ پس وقتی این موقعیت متفاوت را می توانم یک جای دیگر، که تئاتر باشد، تجربه کنم آن را از دست نمی دهم. فکر می کنم مخاطبی هم که من را دنبال می کند و پیگیر کارهایم است در تئاتر هم دنبال من می آید، کما اینکه آمده و خیلی از تماشاگرانی که شب ها بعد از کار می آیند و با هم صحبت می کنیم و گپ و گفتی داریم از سینما و تلویزیون پیگیر کارهای من بوده اند. برای من هم تجربه نقش های متفاوت لازم است. برای اینکه خودم را محک بزنم. اگر بتوانم این تفاوت ها را در خودم ایجاد کنم و خودم باور کنم که می توانم اینقدر متفاوت باشم، این باور در انتخاب های سینمایی ام هم تاثیر می گذارد و انگار با تجربه این نقش های متفاوت رشد پیدا می کنم. من به کمتر دیده شدن اعتقاد دارم و فکر می کنم اگر من سالی یک یا دو فیلم کار کنم، حالا دوتا تئاتر هم کنار اینها کار کنم، بهتر از این است سالی ۵ تا فیلم کار کنم که هیچکدام فرقی با آن یکی ندارد. ترجیح می دهم در سینما سالی یک فیلم کار کنم اما آن یک فیلم کار متفاوتی باشد و همینطور در تئاتر هم در کاری حاضر شوم که تئاتر متفاوتی باشد. تا امروز هم هر سه تجربه تئاتری ام هر کدام به دلایل کاری متفاوت به حساب می آمدند و من همیشه مطمئنا سراغ کارهای متفاوت می روم و کارهای تکراری انجام نخواهم داد.

این تاکیدی که روی حضور در کارهای متفاوت دارید، من را با این سوال روبرو می کند که با این اوصاف بر چه اساس نقشی مثل نقش تان در «نارنجی پوش» را پذیرفتید که فکر می کنم موافق باشید که نقش متفاوت و خاصی نبود؟ این سوال وقتی پر رنگ تر می شود که یادمان می آید این تنها فیلم شما در سال ۹۰ بود؟
- «نارنجی پوش» جزو آن دسته کارهایی است که به واسطه حضور آقای مهرجویی پذیرفتم. سر تمرین های «درس» آقای مهرجویی درباره «نارنجی پوش» با من صحبت کردند. من تا به حال با آقای مهرجویی فیلم کار نکرده بودم بنابراین استقبال کردم چرا که دوست دارم از تک تک لحظه هایی که این آدم هنوز هست و کار می کند، استفاده کنم، هر چند اگر نقش کوتاه باشد یا متفاوت نباشد یا هر چیز دیگری.


[ دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ ] [ 22:0 ] [ متین منتظر ] [ ]
"اوبامای خون‌آشام" عروسک‌ شد +عکس

کد خبر:۴۲۷۵۵۵۰
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۰:۰۷
اسباب بازی ها گاهی برای فرهنگ سازی ارائه می شود اما به نظر می رسد سازندگان این وسایل در آمریکا خیلی از دست رئیس جمهورهای کشورشان عصبانی هستند.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، شنیدن صدای "خرخر" یک زامبی و چهره از بین رفته او و یا دیدن دندان های خون آشامی که خون از آن ها می چکد هرچند در قالب عروسک باشد مواردی هستند که به جای سرگرم کردن بچه، والدین آن ها را به دردسر می اندازد.

اسباب بازی ها برخی مواقع برای فرهنگ سازی ارائه می شود اما به نظر می رسد سازندگان این وسایل در آمریکا خیلی از دست رئیس جمهورهای کشورشان دلگیر هستند که عروسک های آن ها را قالب هایی بسیار عجیب وارد بازار می کنند.


به تازگی یک شرکت اسباب بازی سازی آمریکایی در اقدامی عجیب عروسک رئیس جمهورهای این کشور را در قالب خون آشام و دیگر موجودات ترسناک و با برند "هیولاهای رئیس جمهور" ساخته و روانه بازار کرده است.

در میان این عروسک ها می توان به "باراکولا" که عروسکی از باراک اوباما به شکل خون آشام است اشاره کرد. همچنین در میان محصولات این شرکت می توانیم "بیل کلینتون گرگ نما" و "جرج بوش زامبی" را نیز ببینیم.

این عروسک های این روزها در مغازه های انگلستان و آمریکا قرار دارد و قیمت آن ها تنها 16 پوند اعلام شده است.

مطالب مرتبط :

[ دوشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۱ ] [ 21:59 ] [ متین منتظر ] [ ]
تصاویری واقعی و ترسناک از ویروس ایـــدز

نوشته شده در  عجايب پزشكــي قرآن


تصاویری ترسناک و واقعی از ویروس ایدز

 

با من به این ویروس خیلی خیلی کوچک نگاه کنید که چگونه کار می کند ، حمله  و  تولید مثل می کند.. این ویروس سربازی کوچک از سربازان رحمت خداوندی است . سربازی که هدف او افرادی است که به حریم های خداوندی تعدی می کنند

ویروس ترسناک ایدز که دانشمندان را حیرت زده و محققان را ناتوان ساخته است ... با وجود کوچکی حجم اش مساله ای پیچیده و سخت را فراروی بشر قرار داده است که تا این لحظه هیچ درمانی برای آن یافت نشده است . حضرت محمد (ص) از مانند چنیین بیماری در 14 قرن پیش خبر داده است هنگامی که پیروانش را در رابطه با انتشار فواحش و گناهاهن هشدار می داد.

و بواقع این نبی کریم راست گفت ! . زیرا هنگامی که زنا و محرمات انتشار پیدا کرد و بدون حیا ، شرم و آشکارا انجام شدند و می شوند ، خداوند انجام دهنده ی این کارها را با این ویروس مجازات نمود ... با این همه با بالا رفتن غیر قابل کنترل و بسیار سریع این بیماری ، باز هم شاهد بالا رفتن میزان ارتکاب زنا و یا سایر انحرافات جنسی نیز می باشیم ! . چرا عبرت پذیر نیستیم و چرا خداوند را به خاطر نعمت تحریم زنا سپاس نمی گوییم ؟!

در پایین عکس هایی واقعی از این ویروس و مراحل کار آن که با میکروسکوپ الکترونی گرفته شده است را مشاهده خواهید کرد . در این عکس شما ویروس  HIV  را مشاهده می کنید که در حال خروج از گلبول سفید می باشد  . این ویروس گلبول های سفید ( که خود مسئول امنیت بدن است ) را مورد حمله قرار می دهد و برنامه ژنی آن را می دزدد و آن را مجبور می کند که نسخه های جدیدی از این ویروس را بسازد !! . و سپس از این گلبول خارج می شود و به گلبول دیگری می رود و همین کار را با آن تکرار می کند. کار این ویروس دقیق و بسیار حساب شده است .


 

 

 


 


این فرایند سیستم ایمنی بدن را به شدت تضعیف می کند و آن را در برابر بیماری های دیگر کاملاً بی دفاع می گذارد . این تصاویر گویی به ما می گویند هنگامی که به حریم های خداوندی تجاوز می کنید ، این ویروس نیز به سیستم دفاعی بدن شما تجاوز می کند و آن را در برابر بیماری ها بدون دفاع می گذارد

خداوند در قرآن ما را حتی از نزدیک شدن به زنا منع کرده است و آن را بد راهی توصیف کرده است.

وَلاَ تَقْرَبُواْ الزِّنَى إِنَّهُ كَانَ فَاحِشَةً وَسَاء سَبِيلًا

 و نزديك زنا نشويد كه كار بسيار زشت و بد راهي است.

الاسرا:32

گروه‌ های زیر بیشتر در معرض خطر HIV قرار دارند:

ـ کسانی‌ که از پیوند‌های متعدد و دیالیز مکرر استفاده می‌‌کنند و رعایت احتیاط ‌های همه جانبه را نمی ‌کنند.
ـ معتادین تزریقی که از سرنگ و سوزن مشترک استفاده می‌کنند.
ـ‌ همسران افراد مبتلا
ـ شرکای جنسی افراد مبتلا
ـ افرادی‌ که شرکای جنسی متعدد دارند.
ـ افراد خود فروش
ـ‌ همجنسگرایان
ـ‌ خالکوبی‌های دست جمعی
ـ مبتلایان به بیماریهای آمیزشی و افراد مبتلا به زخم‌های تناسلی
ـ رانندگان عبوری‌ از مرزها

ترجمه : www.AZKAR.blogfa.com

منبع : www.kaheel7.com وhttp://iranhiv.com/?page_id=478

منبع عکس:


[ جمعه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 21:48 ] [ متین منتظر ] [ ]
علت گرانی خودروها ایمنی انهاست واقعا مشاهده می شه فقط چهار چرخش بالاست
کد خبر: ۴۶۴۹۷
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۴
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از واژگونی مرگبار یک دستگاه سواری پراید در شرق پایتخت خبر داد.ایسنا: سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا در تشریح جزئیات این خبر گفت: وقوع حادثه واژگونی خودرو در ساعت ۳:۱۰ بامداد روز جمعه به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و در پی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان ایستگاه ۱۷ را به محل حادثه واقع در مسیر شمال به جنوب بزرگراه باقری نرسیده به بزرگراه رسالت اعزام کرد.

ملکی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل حادثه اظهار کرد: عوامل آتش نشانی پس از حضور در محل متوجه شدند که یک دستگاه سواری پراید هنگام حرکت در بزرگراه به دلیل نامعلومی با گاردریل‌های حاشیه اتوبان برخورد کرده و واژگون شده است. به طوری که هر سه سرنشین این خودرو داخل آن محبوس شده‌اند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه این خودرو دچار نشت بنزین شده و احتمال انفجار آن وجود داشت، به ایسنا گفت: آتش نشانان عملیات خود برای نجات و خارج کردن سه سرنشین گرفتار در کابین پراید را آغاز کرده و پس از قطع برق خودرو و ایمن سازی محل ، هر سه تن را خارج کرده و به عوامل اورژانس مستقر در محل تحویل دادند.

وی با اشاره به خروج مصدومان از کابین خودرو نیز افزود: عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه مرگ یکی از سرنشینان خودرو که مردی ۲۴ ساله بود را تایید کردند.

ملکی با بیان اینکه یک زن و یک مرد نیز در جریان این حادثه مصدوم شده و توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده‌اند، خاطر نشان کرد: حال یکی از مصدومان وخیم گزارش شده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ساعت اتمام عملیات آتش نشانان در این حادثه را ۴:۳۳ دقیقه بامداد اعلام کرد و گفت: علت قطعی بروز این حادثه از سوی عوامل راهور اعلام خواهد شد.

[ جمعه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 21:39 ] [ متین منتظر ] [ ]
شما گفتید
[ جمعه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 21:35 ] [ متین منتظر ] [ ]
قدیمی ترین فیلم از خانه خدا

کد خبر: ۴۵۹۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۳۹
تا به حال فیلم های زیادی از کعبه و مناسک حج دیده اید، اما دیدن قدیمی ترین فیلم موجود از مناسک حج لطف دیگری دارد. این فیلم مربوط به 75سال پیش بوده که توسط یک گروه مستند ساز مصری گرفته شده است.

[ جمعه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 21:34 ] [ متین منتظر ] [ ]
صرفا جهت اطلاع 2 مجموعه کلیپ های زیبا
[ جمعه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 21:32 ] [ متین منتظر ] [ ]
خبرهاي جنسي براي جذب مخاطب!+عکس

اوج بي اخلاقي در بي بي سي فارسي//
شبکه بي بي سي فارسي براي جذب مخاطب،خبرهاي جنسي و خبرهايي مربوط به همجنس گرايي را به خبر يک سايت خود تبديل کرده است.
به گزارش وبگردي 20:30،بي بي سي فارسي که  ماهيت ضد ايراني و ضد فرهنگي اش بيش از گذشته براي مخاطبان فارسي زبان رو شده است ،در ماه هاي اخير براي جذب مخاطب دست به ابتکاراتي زده است!!
 
شبکه بهايي فارسي که حمايتش از همجنس گرايان بر کسي پوشيده نيست و تصاويري زننده از اين مراسم پيش تر بر روي سايت خود قرار داده براي جذب مخاطب دست به هرکاري مي زند.
 
 

 
 
شبکه سلطنتي انگليس، خبرهاي جنسي که در دورافتاده ترين نقاط جهان را رخ مي دهد را محفل خبري خود کرده و آنرا تيتر يک سايت خود مي کند
 

 

اگر چه استفاده از جاذبه های جنسی در تلویزیون بی بی سی فارسی به بخش های مختلف آن سرایت کرده ولی در سال های اخیر شاهد نفوذ و تاثیر آن در برنامه های هستیم که ظاهرا قرار است به موضوعاتی غیر از بحث لذت های چنسی بپردازند که می توان به برنامه هایی چون: «آپارات»، «نوبت شما»، «بخش ورزشی»، «صفحه دو» اشاره کرد.
 
 
منبع:وبگردي

[ جمعه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 21:31 ] [ متین منتظر ] [ ]
خانه خدا چگونه خواهد شد + تصاوير
کد خبر: ۴۵۶۶۳
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۵
بمنظور گسترده كردن فضا براي طواف زائران، فضاي داخلي خانه خدا در حال بزرگتر شدن است تا در طول يك ساعت 150 هزار نفر بتوانند در درون خانه خدا طواف كنند.
 به گزارش بولتن نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران،در طي اين پروژه عمراني كه تا سال 2015 ميلادي طول خواهد كشيد، با حذف بسياري از رواق ها،‌ فضا بيشتري براي طواف زائران خدا به وجود خواهد آمد.


 

 
 
 
در حال حاضر بيش از 2 هزار كارگر در خانه خدا مشغول طراحي و ساخت فضاي داخلي كعبه هستند.
در توضيحات اين پروژه عمراني به اين نكته اشاره شده كه در پايان سال 2015 اطراف كعبه داراي 3 طبقه خواهد شد كه زائران مي توانند در طبقه هاي فوقاني نيز به طواف خانه خدا بپردازند.


[ جمعه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 21:29 ] [ متین منتظر ] [ ]
مراسم های مهدیه

Your browser does not support inline frames or is currently configured not to display inline frames.
اعلام مراسم مهديه تهران

    تاريخ عنوان مراسم اجرا
1

22/10/1391 مداحي شب شهادت حضرت امام رضا (عليه السلام) آقاي حاج سيد محمد امام
2

22/10/1391 سخنراني شب شهادت حضرت امام رضا (عليه السلام) حجت الاسلام و المسلمين حاج شيخ کاظم صديقي
3

21/10/1391 مداحي شب بيست وهشتم صفر آقاي حاج سيد محمد امام
4

21/10/1391 سخنراني شب بيست وهشتم صفر حجت الاسلام و المسلمين حاج شيخ کاظم صديقي
5

05/09/1391 سخنراني شب شام غريبان آيت الله حاج شيخ کاظم صديقي
آرشيو موارد تصويري ...


[ جمعه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 21:15 ] [ متین منتظر ] [ ]
پایگاه های مهدویت
[ جمعه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 21:14 ] [ متین منتظر ] [ ]
یادت بخیر مهدیه تهران اونم با حاج احمد یادش بخیر

مقالات

مهدويت

توقيعات

ظهور

غيبت

انتظار

زندگينامه

امام و بانوان

کتب

شعر

پرسش و پاسخ

ادعيه و زيارات

شفايافتگان

نامه اي به امام عج

مشاهدات

ديگر موضوعات

اخبار مهديه


  عزاداري ماه محرم 1391
قرائت دعاي شهيد حاج شيخ احمد کافي
مراسم ماه مبارک رمضان 1391
مراسم هاي ويژه
دعاي ندبه (هفتگي)
سخنراني دعاي ندبه (هفتگي)
دعاي كميل (هفتگي)
سخنراني هاي شهيد كافي
بيشتر...
امروز : جمعه 27 بهمن 1391 - 3 ربيع الثاني 1434 - 15 فوريه 2013
  پخش زنده مراسم مهديه تهران
Your browser does not support inline frames or is currently configured not to display inline frames.
 سايت پخش زنده مهديه تهران   www.MahdiehTehran.TV

انتظار، يا زمينه سازى
وظايف منتظران در عصر غيبت
انتظارفرج برترين عمل
وظايف منتظران جوان
انتظار ويران گر
  مهدويت از ديدگاه علم کلام
سوره يونس
سوره توبه
سوره انفال
سوره اعراف
علت و فلسفه غيبت امام زمان
غيبت و حيرت
آسايش در زمان غيبت
آثار وجودي امام در زمان غيبت
آثار مثبت و منفى غيبت
سيماي علماء و دانشمندان
سيماي دين و اسلام
سرزمين مصر هنگام ظهور وقبل از آن
روميان و نقش آنان در زمان ظهور
آيين و روش جديد
چرا تشرف و ملاقاتهاي زنان كمتر نقل شده است؟
آيا امام زمان عليه السلام نسبت به زنان محرم هستند ؟
منظور از كشته شدن شيطان بدست آن حضرت چيست ؟
تكذيب ملاقات با امام زمان عليه السلام؟
حكومت قائم عليه السلام و پيشرفت علم ؟
ملاقات زني از اهل دينور
ملاقات بانو شهرستاني
ملاقات سيد عبدالله قزويني و همسرش
ملاقات و توسل زني به آن حضرت و نجاتش بوسيله حضرت مهدي عليه السلام از درون آب
ملاقات دختر آقا حاج شيخ محمد علي اراكي
امام مهدى(ع) در كلام امام حسين(ع)
سخنان معصومان (ع) درباره امام مهدى (عج)
گفت و شنود با يار
درد هجران وفرقت يار آخر شد
هرزمان گويم اباصالح کجاست
ملاقات در ندبه
رضاي تو
ظالمين وخاطئين و خائنين و طاغين و کفار و منافقين و فاسدين را ديگر بس است
رجعت چيست ؟
طول عمر
دلايل اثبات طول عمر حضرت بقيه الله ارواحنافداء
داستان جزيره خضراء
امامت و غيبت از ديدگاه علم كلام
انتظار بهار و باران
اصالت مهدويّت در اسلام از ديدگاه اهل تسنّن
اتفاق در مهدى موعود عليه السلام
نجم الثاقب فى احوال الامام الغائب

 

 

 

[ جمعه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 21:13 ] [ متین منتظر ] [ ]
عجیب ترین تصاویر X-Ray +عکس

عکی برداری با اشعه ایکس یکی از راه های است که بسیاری از پزشکان برای مشخص کردن هر اتفاقی در استخوان ها یا مشکلات دیگر جسمی از آن استفاده می کنند.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، اشعه ایکس توانایی عکس برداری از داخل بدن را دارد و در این میان اگر جسم سختی در مقابلش باشد آن را نیز نشان خواهد داد. برای مثال با گذر از بدن استخوان ها را نشان می دهد. در این میان گاهی اوقات برخی اجسام عجیب نیز در میان بدن دیده می شوند که در اصل نباید آن جا باشند.

چاقو در چشم


یکی از عجیب ترین عکس هایی که تا به حال با دستگاه اشعه ایکس گرفته شده است به یک جوان کره ای تعلق دارد. در این عکس به نظر می رسد که یک چاقو وارد چشم فردی شده است. در اصل بر اثر یک تصادف چاقویی وارد گونه نوجوان 13 ساله شده است و تنها شانسی که او آورده است این است که اندام های اصلی او آسیب نرسیده است. پزشکان پس از چندین ساعت تلاش توانستند چاقو را از صورت او خارج کنند.

انگشتر در معده


یکی دیگر از عکس های جالب مربوط به یک سگ است که انگشتری قیمتی را بلعیده است. "خانم وولی" صاحب این سگ می گوید چند وقتی بود که انگشتر مادر بزرگم را گم کرده بودم تا اینکه تصمیم گرفتم با یک فلزیاب به دنبال آن بگردم. او پس از جستجو متوجه شد که انگشتر در بدن سگش است و سپس آن را با سرعت به یک دامپزشکی برد. پس از عکس برداری مشخص شد انگشتر الماس 100 ساله این خانم در شکم یک سگ قرار داشته است.

خلال دندان در شکم


چند سال پیش پسر بچه ای برزیلی مورد عکس برداری قرار گرفت که نتیجه آن بسیار جالب بود. در شکم این پسر بچه دو ساله نزدیک به 42 خلال دندان قرار داشت که برخی از آن ها بیش از 6 سانتی متر طول داشته اند. این پسر بچه پس از 4 ساعت عمل جراحی بهبود پیدا کرد.

دریل در داخل چشم


یکی از ترسناک ترین عکس های اشعه ایکس متعلق به کارگری به نام "رون هانت" است. در این عکس کاملا مشخص است که یک مته دریل از چشم این فرد وارد شده و سپس از پشت سر او خارج شده است. این کارگر در حالی که روی نردبان کار می کرده است به زمین می افتد و از روی بد شانسی با صورت به دریل برخورد می کند. البته این مته به مغز او آسیبی وارد نکرده بود از همین رو توانست نجات پیدا کند.

قیچی جامانده از عمل


یکی از اتفاقاتی که در عمل های جراحی رخ می دهد جا ماندن وسایل در داخل بدن بیمار است که اگر در نقاط حساسی باشد بسیار خطرناک است. در سال 2004 فردی به نام "پت اسکینر" به علت دردهای زیاد شکم به پزشک مراجعه کرد و پس از عکس برداری متوجه شد که یک قیچی 10 سانتی متری در شکمش از سال 2001 باقی مانده است. او در سال 2001 یک عمل جراحی در ناحیه کلیه و شکم داشته است که این قیچی یادگاری از آن بوده است.

چاقو جا مانده زورگیرها


یکی از عکس های بسیار جالب به فردی به نام "نیر لی" از چین تعلق دارد. او برای 4 سال به طور مداوم سردردهای بسیار شدید داشت تا اینکه نزد پزشک رفت. بعد از عکس برداری مشخص شد یک چاقو در پیشانی او قرار دارد. او 4 سال پیش مورد یک سرقت قرار گرفته بود و زورگیرها با چاقو به سر او زده بودند ولی او متوجه نشده بود. پزشکان می گویند زنده ماندن او پس از این 4 سال یک معجزه است. این چاقو پس از یک عمل جراحی از سر او خارج شد.
مطالب مرتبط :

[ جمعه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 21:8 ] [ متین منتظر ] [ ]
عجیب‌ترین راههای درمان در دنیا +عکس
همه روزه افراد زیادی در دنیا بیماری های مختلفی می گیرند و البته درمان های متفاوتی نیز برای آن ها وجود دارد اما بعضی ها، درمان های غیر متعارف را به راه های دیگر ترجیح می دهند.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، کشورهای مختلف از گذشته و تاریخ شان سنت های بسیار زیادی دارند و به ان ها بسیار پایبند هستند. بسیاری از این کشور ها امروزه نیز از سنت های باستانی برای درمان بیماری ها استفاده می کنند. این درمان گاهی بیش از یک هزار سال قدمت دارد و حتی ممکن است تاثیر خاصی نیز نداشته باشد اما بازهم مردم دست از انجام آن بر نمی دارند.

جن گیری


یکی از روش های عجیبی که از گذشته تا به حال در بسیاری از کشورهای خرافی از جمله چین و هند استفاده می شود جنگیری برای از بین رفتن بیماری های مختلف است. این راه درمان بسیار عجیب است چرا که در آن بیمار در یک نقطه می نشنید و فرد دیگری وردهایی را زیر لب می گوید  و جنی را برای درمان آن ها احضار می کند. این روش بسیار عجیب و غیر قابل باور است و قطعا نتیجه ای ندارد اما همچنان افراد زیادی به آن ایمان دارند.

برق درمانی


این روش که یکی از بی رحمانه ترین روش های درمان بیماری های مختلف است در سال 1938 و در آمریکا به وجود آمد. در این روش بیمار روی یک تخت خوابانده می شود و سپس جریان های چند صد ولتی به بدن او متصل می شود. این راه درمان بسیار درد آور است و همچنین عوارض جانبی بسیاری دارد که ازجمله آن های می توانیم به از دست دادن حافظه، سرگیجه و حالت تهوع اشاره کنیم. این روزها این روش به نسبت کمتر استفاده می شود اما همچنان سالانه هزاران نفر تحت این درمان قرار می گیرند.

زنبور درمانی


یکی از راه های عجیب درمان بیماری های مختلف استفاده از نیش زنبور برای از بین بردن ویروس ها و یا دیگر مشکلات است. این روش درمانی از هزاران سال پیش در میان مردم کشورهای مختلف رواج داشته است. این روش چند سالی است در بیمارستان های برخی از کشورهای مختلف دنیا استفاده می شود و به تازگی محققان به نکته رسیده اند که نیش زنبور می تواند کمک به سزایی در از بین بردن بیماری سرطان کند.

انگل برای آلرژی


یکی از روش های درمان آلرژی که حتی بسیاری از پزشکان را متعجب کرده است انگل درمانی است. محققان در دهه 70 میلادی دریافتند که برخی از قوم های باستانی از انگل های روده برای درمان بیماری های مختلف استفاده می کرده اند. آن ها تعدادی از قبلیه های آفریقایی که به این بیماری مبتلا بوده اند را انتخاب کردند و متوجه شدند که آن هایی که دچار این انگل و یا کرم های قلاب دار در بدنشان هستند کمتر به آلرژی دچار می شوند. افراد زیادی هستند که هر ساله به آفریقا سفر می کنند تا انگل ها وارد بدنشان شود به گفته بیماران این روش بسیار دردناک و زجر اور است.

خوردن ماهی زنده


یکی از روش های درمانی باستانی که نزدیک به 200 سال قدمت دارد خوردن ماهی زنده برای درمان آسم است. این روش در هند طرفداران بسیار زیادی دارد و همه روزه افراد زیادی آن را تجربه میکنند. در این راه درمانی باید یک ماهی کوچک را زنده و بدون جویدن قورت داد و سپس یک قرص مخصوص خورد و 45 روز نیز از یک رژیم غذایی خاص استفاده کرد. افرادی که این روش را اجرا می کنند معتقدند تا به حال افراد زیادی بوده اند که به کمک این روش درمان شده اند. البته همیشه افراد اماده خوردن یک ماهی نیستند و ممکن است دچار مشکلاتی شوند.

مرگ درمانی


یکی از درمان های عجیبی که به تازگی در چین به وجود آمده است "مرگ درمانی" نام دارد. در این نوع درمان بیمارانی که مشکلات روحی و روانی دارند به مراکز خاص مراجعه می کنند و در آنجا در تابوت ها برای مدتی معین می خوابند تا مرگ را تجربه کنند. به گفته ابداع کنندگان این درمان"مرگ درمانی" می تواند بسیاری از مشکلات از بیماری های روحی تا استرس های شدید را به خوبی درمان کند و به گونه ای انسانی جدید از تابوت خارج می شود.

ریل درمانی


این نوع عجیب درمان کردن بیماری ها ریشه در کشور اندونزی دارد و مردم این کشور نیز علاقه خاصی به این نوع درمان دارند. در اندونزی افرادی که مشکلات جسمی و یا بیماری های ساده دارند روی ریل های قطار دراز می کشند تا بیماری هایشان درمان شود. این افراد اعتقاد دارند که پالس های الکتریکی قطار می تواند بیماری های آن ها را درمان کند. این کار از زمان ورود اولین قطارها به اندونزی شروع شده است و البته کار بسیار خطرناکی است چرا که آن ها تا زمان نزدیک شدن ترن از روی ریل بلند نمی شوند.

قلقلک درمانی


این نوع درمان از گذشته در اسپانیا طرفدار داشته است و البته به نظر یک شیوه درمان پر از خنده و شادی به نظر می رسد اما در اصل نحوه این نوع درمان با قلقلک دادن بسیار تفاوت است. در این نوع درمان 2  نفر تنها با نوازش انگشتان روی قسمت هایی از بدن افراد که دچار درد شده است باعث می شوند تا رگ های گرفته و عضلات آسیب دیده بهبود پیدا کنند.

شمع درمانی


شاید اسم این نوع درمان زیاد هم عجیب نباشد اما یکی از شیوه درمان های بسیار پر طرفدار در کشورهای مختلف دنیا است و البته ریشه خاصی برای آن یافت نشده است. در این روش یک شمع در حالی که روشن است در گوش بیمار قرار میگیرد و شروع به سوختن می کند کسی نمی داند آیا واقعا تاثیر خاصی دارد یا خیر. بسیاری از پزشکان این درمان را یکی از عجیبترین ها می دانند و مردم را از انجام آن منع می کنند.

سیلی درمانی

یکی دیگر از درمان های تازه پیدا شده "سیلی درمانی" نام دارد. یک موسسه زیبایی در تایلند این نوع درمان را انجام میدهد و اعتقاد دارد که سیلی زدن به صورت می تواند باعث زیبایی بیشتر افراد شود. این موسسه روش های مختلفی برای سیلی زدن پیشنهاد می دهد و هر کدام از آن ها نیز می توانند فواید خاص خودشان را داشته باشند. مدل های ماساژ، کشیدن پوست و لطیف کردن صورت از جمله پرطرفدارترین انواع سیلی خوردن است.
مطالب مرتبط :

[ جمعه بیست و هفتم بهمن ۱۳۹۱ ] [ 21:6 ] [ متین منتظر ] [ ]
پاتوق عمارها ، اخبار ، صالحون